POST-PLATFORMA

multi-layered disolvication whoop whoop

SEMINARIUM PROJEKTOWE

03/03/2022→30/06/2022

INTRO

Oswajamy się ze stanem pandemii. Zagrożenie nie zostało zażegnane, ale powoli przyzwyczajamy się do życia w nowej normalności w starym-nowym świecie.

Ten stan znajduje też swoje odzwierciedlenie w technologii. Nie mogąc funkcjonować ,,w realu” przenosimy coraz więcej obszarów do rzeczywistości cyfrowej. Dzięki temu możemy kontynuować swoje aktywności, pielęgnować kontakty międzyludzkie czy pracować.

Równocześnie coraz częściej zdajemy sobie sprawę z ograniczeń i zagrożeń, wiążących się z funkcjonowaniem w web 2.0. Z rosnącą nieufnością przyglądamy się potężnym platformom, które w dużej mierze zawładnęły przestrzenią internetu i niepostrzeżenie zaczęły dyktować nam, jak z niego korzystać.

W obliczu kryzysu klimatycznego, wiele z nas oczekuje też zmiany obecnego paradygmatu ekonomicznego i społecznego. Chcemy odzyskać sprawczość i sprawniej chronić się przed kolejnymi katastrofami. Dzisiaj, kiedy na horyzoncie pojawia się web 3.0, z nieśmiałością spoglądamy w kierunku szans, które niesie przedefiniowanie sposobu korzystania z sieci.

Stajemy wobec pytania: jakiej zmiany chcemy i czy internet może ją wesprzeć?

SPIS RZECZY

CTA ⬈

BIBLIOGRAFIA ⬈